59 років тому радянські війська розстріляли демонстрацію в Новочеркаську

2 червня 1962 року, на другий день загального міського страйку, радянські війська розігнали мирну демонстрацію, відкривши вогонь з летальної зброї. 26 осіб загинуло, ще 7 було розстріляно пізніше за вироком суду.

Причиною масових демонстрацій було різке подорожчання та зникнення з продажу основних продуктів харчування. Розгортанню страйку, що почався з одного з цехів місцевого електробудівного заводу, сприяла “невадала комунікація” директора заводу Бориса Курочкіна. Робітники вийшли на демонстрацію, що швидко охопила все місто.

На придушення виступу швидко були викликані армійські підрозділи. Одним з керівників операції був нещодавно розжалуваний з посади Голови КДБ за витік інформації щодо вбивства С.Бандери Олександр Шелепін. Натомість військовий керівник – заступник командуючого округом Матвій Шапошников – відмовився використовувати танки проти демонстрантів, і після спроб розголосу зазнав переслідувань з боку КДБ, був звільнений у запас та виключений з партії.

У цей же день 1566 років тому військо вандалів взяло штурмом Рим і пограбувало його. А 923 роки тому військо Першого хрестового походу на шляху до Палестини після тривалої облоги взяло Антіохію.