КНДР передала РФ ще близько 500 000 снарядів – Bloomberg

Північна Корея, ймовірно, збільшила постачання боєприпасів після того, як восени американські та південнокорейські спецслужби повідомили, про постачання зброї росії. Про постачання 500 000 снарядів свідчать супутникові знімки, які зафіксували обіг контейнерів між корейським портом Раджин (Наджин) та селищем Дунай Приморського краю. Повідомляє Bloomberg.

Восени такі знімки опублікував Білий дім. Тоді КНДР відправила до Росії кораблями близько 1 000 000 снарядів. Орім того, 1 листопада Національна розвідувальна служба Південної Кореї поінформувала парламентаріїв, що десятьма рейсами до рф було доставлено понад 1 000 000 снарядів.

Маршрути північнокорейських боєприпасів до Росії

“Приблизно через півтора місяця я не бачу, щоб темпи постачання принаймні якось уповільнилися. Тому, виходячи з того, що ми знаємо, це ще 500 000 снарядів”, – повідомив Bloomberg військовий експерт Юст Оліманс.

Північна Корея має один із найбільших запасів боєприпасів у світі. Вони призначені для зброї радянського зразка, яку активно використовують російські загарбники. Зокрема йдеться про 152-мілімітрові снаряди. Обіг зброї між Наджином та Дунаєм, схоже, навіть активізувався з жовтня, судячи з аналізу супутникових знімків, зробленого віденською організацією Open Nuclear Network.

“Рейси в обидва кінці продовжуються з не меншою інтенсивністю. Попри додаткові санкції США та активне висвітлення цієї теми в останні кілька місяців”, – заявив аналітик ONN Джаво Схіна.

Один із кораблів, що працює на цьому маршруті – контейнеровоз “Ангара”, підсанкційної російської компанії. Зокрема, він перебував у корейському порту 9 грудня, свідчать супутникові знімки. Звідти до Дунаю – всього 180 км. 

Порт Наджин у Північній Кореї 9 грудня. Аналіз Open Nuclear Network.

З Дунаю контейнери залізницею доставляються до Тихорецька Краснодарського краю. Тихорецьк розташований приблизно за 200 км від східного берега Азовського моря. Вантажі з нього можна доставляти до тимчасово окупованих Донецька та Криму.

Нагадаємо, цього місяця Японія змушена була скликати раду нацбезпеки через дії Північної Кореї.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.