37 років тому президент США оголосив наказ бомбардувати Росію

О 9 годині ранку 11 серпня 1984 року президент США Рональд Рейган зробив перед мікрофоном Національного Публічного Радіо наступну заяву: “Мої співвітчизники американці, я радий повідомити вам сьогодні, що підписав постанову, яка ставить Росію навіки поза законом. Бомбардування почнеться через п’ять хвилин”.

Заяву було зроблено під час перевірки техніки перед щотижневим зверненням президента до народу. Це трохи розважило аудіоінженерів перед початком відповідальної трансляції, на якій президент мав оголосити про чергові зміни до законодавства щодо прав студентів.

Президентський жарт записали кілька новинарських агентсв, оскільки радіо вже почало службове мовлення. Він не був оголошений країні наживо, але швидко став загальновідомим. Уже 14 серпня з радянського боку надійшла заява: “ТАСС уповноважений заявити, що в Радянському Союзі з осудом ставляться до безпрецедентно ворожого випаду президента США”.

Такий жарт не був винятковим для двох Рейганових каденцій. Він навіть позитивно відбився на його рейтингу перед президентськими виборами того ж 1984 року.

(фото NARA)