22 серпня 1992 року Президент УНР Микола Плав’юк заявив про передачу Президенту України Леоніду Кравчуку всіх повноважень і завершення у зв’язку з цим діяльності Державного ценру УНР в екзилі. Заяву було офіційно оприлюднено на урочистому засіданні Верховної Ради України в Палаці “Україна” в Києві.
Повністю офіційна заява Президента УНР Миколи Плав’юка, Голови уряду УНР Івана Самійленка і Голови УНРади Михайла Воскобійник звучала наступним чином: “Складаючи свої повноваження, ми заявляємо, що проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки. Дано в Києві, 22 серпня 1992 року”.
Наступного дня в Маріїнському палаці Микола Плав’юк урочисто передав Леонідові Кравчуку грамоту про правонаступництво і символи державної влади – Прапор, Печатку та Президентський Клейнод – “хрест Івана Мазепи”.
Ще у вересні 1991 року Верховна Рада прийняла “Закон про правонаступництво”, яким Україна визнавалася правонаступницею УРСР, а суперечки про правонаступництво в емігрантському середовищі вже були розв’язані у 40-50-х роках. Тому цього дня всі українські державні проекти юридично знайшли своє завершення у нинішній незалежній Україні. Так вичерпно питання правонаступництва після ліквідації СРСР вирішувалися не завжди. Наприклад, Рада Білоруської Народної Республіки досі існує, і протистоїть зараз політичному режиму Олександра Лукашенка в Республіці Білорусь незалежно від демократично обраного президента Білорусі Світлани Тихановської.
(фото 5 канал)
Читайте також: 102 роки тому українська галицька армія звільнила Житомир