27 років тому Москва визнала поразку у Першій Чеченській війні

23 листопада 1996-го президент росії Борис Єльцин підписав указ про виведення військ з території Чеченської Республіки Ічкерія.

На такий крок Кремль був змушений піти після поразок своїх військових. Під тиском чеченських підрозділів окупанти були змушені залишити міста Грозний, Гудермес, Аргун та Шалі. Росіяни втратили більше 20 тис. солдат і офіцерів.

31 серпня 1996 року секретар ради безпеки рф Олександр Лебідь та начальник головного штабу чеченських військ Аслан Масхадов (на фото біля заголовку) підписали мирну угоду в місті Хасав’юрт у Дагестані. Цим договором завершили війну, яка тривала майже два роки і забрала життя більш ніж 100 тис. мирних жителів.

Воєначальники домовились про повне виведення російських військ з території Чечні до 31 грудня 1996-го. Угода визнавала незалежність Ічкерії, але юридично врегулювати міждержавні стосунки мали протягом п’яти років.

З Чечні вийшли більше ста тисяч російських військових та представників загонів спеціального призначення та інших структур МВС. Окупанти також вивели всю свою техніку, яка була на ходу.

У січні 1997 року в Чечні відбулись президентські і парламентські вибори. Москва визнала їх результати. Президентом Чеченської Республіки Ічкерія став Аслан Масхадов. Він підписав з Єльциним (фото нижче) Договір про мир і принципи взаємовідносин між рф та Ічкерією. Чеченська Республіка фактично визнавалась незалежною державою.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.