26 років тому почався геноцид у Сребрениці

11 липня 1995 року підрозділи Армії Республіки Сербської Ратко Младича увійшли до містечка Сребрениця на сході Боснії і Герцеовини. Згідно з директивою президента РС Радована Караджича, вони почали системні насильства і вбивства боснійських чоловіків і хлопчиків в районі містечка Сребрениця.

Геноцид почався зі вбивств і ґвалтувань біженців що переховувалися у таборі ООН у Поточарі. Данські миротворці не мали сил протидіяти насильствам. Незабаром було досягнуто домовленості щодо вивезення жінок за межі небезпечного регіону, однак не всім вдалося евакуюватися, а чоловіків і хлопчиків вояки АРС вбивали масово з 13 липня. Вбивства тривали до 22 липня, офіційний список жертв включає 8373 особи, з них 6838 ідентифіковані за аналізом ДНК.

Пізніше національними та міжнародними трибуналами було засуджено за геноцид Р.Крштича, В.Благоєвича, Р.Караджича, Р.Младича і багатьох інших офіцерів та урядовців РС. До 10-х роковин трагедії у липні 2015 р. на розгляд Ради Безпеки ООН було висунуто резолюцію про офіційне визнання масових вбивств у Сребрениці геноцидом. Представник Росії наклав вето на резолюцію.

(фото CC BY-NC-ND / ICRC / N. Danziger / v-p-ba-e-00076)