225 років тому Наполеон переміг на Аркольському мосту

15 листопада 1796 року почалася триденна битва біля Арколе, і в перший її день народився відомий сюжет, який незабаром буде втілений на холсті – “Наполеон на Аркольському мосту”.

На момент битви армія 27-річного генерала Бонапарта переживала не найкращі дні своєї загалом успішної італійської кампанії. Не без проблем, але йому вдалося втягнути австрійську армію в “петлю” біля Верони. Через Аркольський міст пролягав шлях відступу австрійців, яким вони намагалися порятуватися від оточення. Тому надзвичайно важливим для французів було його взяти якнайшвидше. Саме тоді Наполеон, схопивши прапор, сам очолив атаку на міст, буквально на кулі та з надзвичайною небезпекою для життя.

Атака зрештою зхлинулася, але гренадери, що побачили командувача на мосту безпосередньо перед австрійцями, відчайдушною контратакою пробилися до нього і повернули назад на берег. Майбутній маршал Ланн особисто прикривавав його тілом, діставши три поранення.

У підсумку австрійці встигли бодай частково скористатися заминкою під Арколе і вивести більшість військ, але французам дісталася значна кількість амуніції та полонених.

Триденна битва у підсумку закінчилася перемогою французів, і стала добрим внеском у завоювання північної Італії. Вона стала прикладом, як кар’єра талановитого полководця мала всі шанси увірватися, заледве почавшись.