18 років тому росіяни порушили кордон України і висадили десант під Феодосією

23 березня 2005 року великий десантний корабель “Николай Фильченков” Чорноморського флоту рф увійшов у територіальні води України поблизу Феодосії. З борту корабля без дозволу української влади на полігон біля гори Опук висадився російський 382-й окремий батальйон морської піхоти.

Інцидент відверто порушував як законодавство України щодо державного кордону, так і двосторонню угоду 1997 року про статус російського Чорноморського флоту на території України. Російська сторона повідомила Україну про підготовку висадки вже під час її проведення, назвала її технічною помилкою, а після вручення ноти з вимогою роз’яснень тимчасовому повіреному у справах рф в Україні – формально висловила жаль з її приводу.

Цього ж дня 40 років тому, 23 березня 1983 року, президент США Рональд Рейган оголосив про запровадження програми побудови глобального протиракетного захисту з проникненням озброєнь до космічного простору – “Стратегічні оборонні ініціативи”, відому також як “Зоряні війни”. Вже за чотири роки програму визнали надто оптимістичною і згорнули, але вона сприяла поразці СРСР у ракетній гонці, дезінформуючи противника щодо намірів і можливостей США з розвитку стратегічних озброєнь.