15 000 заблокованих сайтів – новий рекорд російської військової цензури

Кількість сайтів, заблокованих та заборонених російською цензурою, досягла понад 15 000. Про це повідомляє організація “Роскомсвобода”, яка веде моніторинг реєстру забороненої у рф інформації.

До цього списку входять як невеликі ЗМІ, так і ресурси зі світовим ім’ям.

“Причому військова цензура, розпочавшись у лютому 2022 року, вдарила не лише по тому, хто пише про «спецоперацію» з позиції, що сильно відрізняється від офіційної російської. Постраждали також піратські сайти, IT-портали, особисті блоги відомих людей та багато інших інтернет-ресурсів”, – йдеться в повідомленні організації.

Постраждали навіть деякі онлайн-магазини. З початку моніторингу 24 лютого 2022 року, щодня блокується кілька десятків і навіть сотень сайтів. Внаслідок блокування, яке здійснюється як для окремих посилань, так і для цілих сайтів, під забороною опинилися “незалежні російські ЗМІ”, сайти організацій правозахисного характеру, а також українські інтернет-ресурси. Серед них і “Військовий кур’єр” – “Роскомнагляд” заблокував видання для російських читачів на початку вересня.

Якщо ж говорити про тему “фейків про СВО”, то кількість заблокованих у росії сайтів і посилань перевищує 170 000.

15 000 сайтів – це ті, що увійшли до реєстру забороненої інформації, які проводить “Роскомсвобода”, наголошують в організації.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.