105 років тому почалася найбільша морська битва Першої світової війни

31 травня – 1 червня 1916 року неподалік від берегів Данії та протоки Скагеррак відбулося єдине за всю війну зіткнення головних сил британського та німецького військових флотів, відоме під назвою “Ютландська битва”.

Кількість залучених кораблів була така, що подія досі вважається найбільшою морською битвою в історію, з огляду на тоннаж кораблів, беспосередньо задіяних у бою.

Британцям не вдалося виманити на гармати і знищити головні сили німецького флоту, але й німцям не вдалося розбити чисельно більший британський флот по частинах, як вони планували. Битва тим не менш, була вельми інтенсивною і завершилася помітними втратами – було потоплено три лінійні крейсери і три звичайних рейсери Великої Британії, а німці втратили один дредноут та один лінійний крейсер, не рахуючи менших кораблів. Втрати склали  6,768 британців і 3,058 німців.

Тим не менш, стртегічна перевага залишилася на боці англійців. Німецькому флоту не вдалося прорвати морську блокаду Центральної Європи. Вони звернулися до необмеженої підводної війни,що спричинило вступ у війну США, якраз вчасно, щоб компенсувати вихід з війни Російської імперії.

Нагадаємо, що 31 травня 1223 роки монголи вщент розбили загальну русько-половецьку армію.