21 березня 1919 року президент Угорської республіки Міхай Карої відправив у відставку уряд, доручивши сформувати новий кабінет соціалістам і комуністам. Реальним правителем оновленої республіки став комуніст Бела Кун (формально – міністр закордонних справ), який одразу написав Леніну, що в Угорщині встановлено диктатуру пролетаріату, і запропонував укласти союз з радянською росією.
Підставою до політичного перевороту була нота Ф.Вікса, уповноваженого Антанти, у якій від уряду Угорщини вимагалося визнати нові східні кордони держави, які приблизно відповідають сучасним, але суттєво відрізнялися від очікувань угорської громадськості в 1919 році. Проголошеня радянської республіки мало вплив і на події в Україні, оскільки бажання встановити зв’язок з новою союзницею спонукало радянське керівництво спрямувати зусилля для наступу на Поділлі, а угорська Червона армія розпочала наступ на словацькі землі та на українське Закарпаття.
Угорська радянська республіка виявилася недовговічним утворенням і вже в серпні 1919 року впала під ударами чеських і румунських військ, а також «білих» угорських військ Міклоша Горті. Бела Кун буде виданий радянській росії, активно працюватиме на Комінтерн, у 1937 році його заарештує НКВС, він зазнає тривалих тортур і буде розстріляний у серпні 1938 року.