104 роки тому почалася битва за Пашендейл

31 липня 1917 року атакою британських підрозділів почалася битва за гряду пагорбів Пашендейл у Фландрії. Їй судилося стати найбльш кривавою і депресивною сторінкою Великої війни з британської точки зору.

Генеральний весняний наступ 1917 року, покликаний затиснути на всіх фронтах виснажені сили Центральних держав, швидко зазнав поразки до тої міри, що у французьких військах почалися відверті антивоєнні демонстрації. Британці на літо цього року запланували операцію з обмеженими цілями – захопити бельгійсье узбережжя, позбавивши німців передових баз для підводних човнів. Першим етапом мало бути захоплення гряди Пашендейл під прикритям якої надалі планувався прорив уздовж прибережних дюн.

Традиційно, однак, німці спроомоглися зупинити наступ, захопити локальну перевгу в повітрі (саме на цій діялнці воював найкращий ас Німецької імперії Манфред фон Ріхтгофен). Безплідні атаки тривали до листопада, не здобуви серцозних зрушень лінії фронту. Втрати для кожної зі сторін були жахливі, їх приблизна оцінка – від 200 до 400 тис. загиблими й пораненими.

(фото sjmc. gov. au)