15 вересня 1918 року Союзна Армія Сходу перейшла в наступ на ділянці плато Добро Поле Салоніцького фронту Першої світової війни.
Дві болгарські дивізії, що протистояли на цій ділянці союзним силам, не витримали кількаденного штурму і з’єднані французькі та сербські та війська до 19 вересня змогли досягти оперативного прориву фронту. Хоча на найкоротшому шляху до Болгарії, біля озера Дойран, британські та грецькі віська не змогли досягти рішучої перемоги, це завадило перекинути вчасно резерви на ділянку успішного добропольського прориву.
З 19 вересня Салоніцький фронт руйнується, хід подій стає незворотнім, і 29 вересня 1918 року Болгарія підписала Солунське перемир’я, офіційно припинивши бойові дії в Першій світовій війні. У Центральних держав більше не було сил, щоб нейтралізувати стратегічні наслідки цього прориву. Союзні війська практично безперешкодно почали просуватися вглиб ворожої території.
30 жовтня 1918 року підписала перемир’я Османська імперія. 3 листопада – Австро-Угорщина, зустрівшись з одночасним падінням свого фронту і на Балканах, і в Італії. На момент перемир’я вона вже -де-фкто не існувала як цілісна держава. Шансів продовжувати опір не було і в Німеччині, де того ж дня вибухнула революція. 11 листопада було укладено Комп’єнське перемир’я, яке остаточно припинило бойові дії Першої світової війни.
(фото – болгарські штурмовики, 1917-18 рік; з відкритих джерел)