10 вересня 1919 року у шато Сен-Жермен-де-Лайе було підписано мирний договір з Австрією, який завершив для неї Першу Світову війну.
Ще до укладення перемир’я, 31 жовтня 1918 року була формально ліквідована унія з Угорщиною.Тепер за договором Австрія втрачала більшість земель Цислейтанії. Чехія уже майже де-факто була ядром нової незалежної держави, у складі якої опинилися заселені німцями Судети. Південний Тироль відходив до Італії, частини Карінтії, нижньої Штирії як словенські землі відійшли до новоствореного Королівства сербів, хорватів і словенців. Частина спірної з Угорщиної терторії, Бургенланду, однак були включені до Австрії як німецькомовні території. Країні прямо заборонялося об’єднання з Німеччиною в єдину державу. Розмір армії обмежувався 30 тис. військовослужбовців-добровольців.
Договір також закріпив долю західноукраїнських земель. Він визнавав переід під польський контроль Галичини, а під румунський – Буковини. Тим часом чехословацькі війська взяли під контроль Закарпаття, що було ранше частиною Угорського королівства.
Хоча формально Галичина переходила до Польщі як мандатна територія на 25 років, у 1923 році було ухвалено рішення про постійне перебування її у Другій Речі Посполитій за умов дотримання національних прав українців (з чим, однак, у міжвоєнній Польщі були певні проблеми).
(фото icp. org)