ЗСУ за день знищили рекордну кількість російської артилерії

Протягом минулої доби Збройні сили України у зоні бойових дій знищили 51 засіб російської артилерії.

Така рекордна кількість ліквідованих артилерійських систем зазначена у зведенні Генерального штабу ЗСУ.

Раніше цей показник був найбільшим у червні минулого року, коли за день знищили 44 артилерійські системи. У вересня був день, коли українські війська знищили 42 російські артилерійські системи. Це доволі широке поняття, що охоплює міномети, гармати та самохідні артилерійські установки.

Загалом за попередній рік, за даними Генерального штабу ЗСУ, російські окупаційні війська втратили в Україні понад 8,1 тис. одиниць артилерії. Проте, у зоні бойових дій в Україні росіяни залишалося іще орієнтовно 4,5 тис. артилерійських систем.

Протягом 2023-го було встановлено кілька рекордів зі знищення російської артилерії. Спочатку це був червень, коли Сили оборони України ліквідували 688 систем, у серпні – 691 артсистему, а у вересні взагалі було встановлено абсолютний рекорд у сучасній історії воєн та конфліктів – 947 одиниць.

Від березня 2022-го по квітень минулого року щомісяця в середньому знищувалося по 200 артилерійських систем російських окупаційних військ.

Нагадаємо, що для підтримки потенціалу української артилерії, Франція очолила артилерійську коаліцію для допомоги України. До ініціативи приєдналося ще 22 країни. Цьогоріч Франція відправить на фронт десятки передових самохідних артилерійських установок CAESAR і боєприпаси до них.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що українські захисники знищили САУ 2С7М “Малка”. Про ліквідацію “найпотужнішої у світі гармати” повідомили Сили оборони півдня України.

Перед тим, спецпризначенці підрозділу Центру спеціальних операцій “А” СБУ за допомогою FPV-дрона знищили потужну ворожу 152-мм САУ 2С19 “Мста-С” на лівому березі Херсонщини.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.