ЗСУ озброїлися потужною американською машиною для прокладання шляхів у мінних полях M1150 (Фото)

У розпорядженні Збройних сил України помітили машину для прокладання шляхів у мінних полях та інших інженерних загородженнях M1150 Assault Breacher Vehicle. Це американська техніка. Про її передачу ЗСУ раніше не повідомлялось і машину не було видно у використанні.

Саме біля цієї машини сьогодні відбулися урочистості з нагоди Дня ракетних військ та артилерії і Дня інженерних військ, за участі президента Володимира Зеленського.

M1150 Assault Breacher Vehicle (ABV) створена на базі американського танка М1 Abrams з двигуном потужністю 1500 к. с. Вона оснащена величезним тралом-відвалом, плугом, системою розмітки смуг та двома установками дистанційного розмінування із лінійними зарядами M58 MICLIC.

Вперше машину використала морська піхота США під час війни в Афганістані в 2009 році. Там було задіяно п’ять ABV. Морські піхотинці мали намір взяти на озброєння загалом 52 такі машини, з яких 34 вже було виготовлено. Загалом, Армія США замовила 187 машин M1150.

У нинішньому році американська морська піхота відмовилася від використання ABV.

Запуск лінійного заряду для розмінування смуги довжиною до 100 м.

Система розмітки смуг на M1150 Assault Breacher Vehicle

Машина має чотири камери, які дозволяють бачити все навколо вдень і вночі.

Раніше “Військовий кур’єр” публікував відео руху колони українських військових, які вирушили на прорив інженерних загороджень ворога на одній із ділянок фронту за допомогою чотирьох машин для розмінування. У одному місці вони зосередили німецьку машину для розмінування Wisent 1 MC, фінську Leopard 2R та дві радянські УР-77.

Також писали про те, що морпіхи з інженерних підрозділів 36-ї бригади ЗСУ показали унікальні архівні кадри розмінування проходів у мінних загородженнях під час контрнаступу. Вони використали американські системи для розмінування M58 MICLIC.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.