ЗСУ показали роботу трофейних російських танків Т-72Б3 зсередини (Відео)

Трофейні російські танки Т-72Б3 активно використовують українські захисники у боях з окупантами на фронті.

Один із екіпажів зняв відео всередині такої машини. На опублікованих кадрах можна побачити роботу тепловізійного прицілу “Сосна-У”. Через нього видно, що попереду їде ще один трофейний Т-72Б3.

Також на відео можна побачити роботу пульта ПК 72-1с, який вважається одним із найцінніших покращень у модифікованих Т-72Б3.

Танк Т-72Б3 – основа бронетанкового парку рф. Станом на 2021 рік із 3330 російських танків, 1770 – були саме Т-72Б3. Це модернізація радянського Т-72, який був прийнятий на озброєння у 1973 році, як дешевша та значно простіша альтернатива харківському Т-64.

Спроба наздогнати НАТО

Через відсутність цілого ряду систем, які були встановленні на Т-64 та Т-80, реальна бойова ефективність Т-72 була значно нижчою. В рф постійно намагались підвищити його бойові можливості шляхом модернізацій. Остання із них і отримала назву Т-72Б3.

Російська модернізація Т-72Б3 почалась у 2010-х роках. Вона стала намаганням наздогнати 30-річне відставання від танкових технологій країн НАТО. Однією з головних особливостей цих машин є встановлення тепловізійного прицілу. Це те, що у Leopard 2 було зроблено в 1980-х. Цей приціл під назвою “Сосна-У” офіційно закуповувався у Білорусі, але його основні компоненти виготовлені французькою компанією Thales. Вона ж продовжувала постачання тепловізійних матриць і після 2014 року.

До Т-72Б3 додали нову систему керування вогнем. Вона отримала датчик вітру та балістичний обчислювач. Під час модернізації радіостанції були замінені на цифрові, а також встановлено новий динамічний захист, спочатку “Контракт-5”, потім “Реликт”.

Вага танка зросла на кілька тонн. Тому його посилили двигуном потужністю 840, а потім 1130 к.с.

Нагадаємо, танкісти одного з підрозділів Збройних Сил України на Бахмутському напрямку показали трофейні танки, які забрали в загарбників та вдосконалили додатковим захистом. Трофейні танки Т-80У і Т-80УЕ-1, що захопили в окупаційних військ російської федерації тепер використовують проти ворога. Машини модернізували – на них встановили захисні екрани від танка Т-80БВМ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.