ЗСУ біля Авдіївки знищили рідкісний БТР-50 (Фото)

Російський БТР-50 є рідкісною моделлю техніки не тому, що це передова зброя. Ця машина відома з 50-х років минулого століття, а в 1970 році її виробництво припинилося. Близько року тому росіяни почали розконсервовувати та модернізувати ці морально застарілі моделі. Наразі це другий такий бронетранспортер, знищений Силами оборони.

Раритетний БТР-50 зафіксували на Авдіївському напрямку. Він підбитий та покинутий під час однієї з невдалих спроб штурму російської окупаційної армії.


Цю модель бронетранспортера постачали до військ СРСР з 1954 року, наприкінці зими 2023 Росія почала знімати їх зі зберігання.

БТР-50 розроблений у 1952 році на шасі легкого плаваючого танка ПТ-76. Машину виробляли до 1970 року, всього з конвеєра з’їхали до 6500 одиниць. Близько 1000 з них може перебувати на зберіганні у РФ.

Бронювання БТР-50 може захистити екіпаж від невеликих уламків та набоїв калібру 7,62-мм. Екіпаж складається з двох осіб. Машина може перевозити до 20 бійців десанту та вантаж вагою до 2 тонн.


Через великі втрати техніки армія рф змушена знімати зі зберігання цю застарілу техніку. Найчастіше росіяни встановлюють на розконсервовані бронетранспортери зенітної установки ЗУ-23-2.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що через втрати на полі бою, наприкінці зими 2023 року росіяни почали використовувати також танки 60-річної давнини.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.