Завод “Новатек” після атаки БпЛА доведеться відновлювати – Reuters

Російський завод “Новатек”, який атакували українські безпілотники на Балтійському узбережжі, може поновити роботу за кілька тижнів чи й місяців. Про це повідомляє Reuters із посиланням на аналітиків російських аналітиків.

Аналітики вважають, що компанія “Новатек” зможе відновити великомасштабні операції на своєму переробному комплексі в Усть-Лузі й терміналі в Балтійському морі протягом декількох тижнів, а то й місяців. Атака БпЛА порушила потоки російської нафти в Азію.

“Ми вважаємо, що завод, швидше за все, повернеться до значної потужності протягом декількох тижнів або, в гіршому випадку, місяців”, – Reuters цитує аналітиків московської брокерської компанії BCS.


Завод “Новатек” заявив, що був змушений призупинити деякі операції на величезному експортному терміналі в Балтійському морі та на комплексі.

Так звані російські ЗМІ повідомили, що в результаті удару БпЛА було пошкоджено два резервуари для зберігання і насосну станцію.

Комплекс “Новатек” щорічно отримує на перероблення близько 7 мільйонів метричних тонн газового конденсату. Його переробляють на нафту, газойль та авіаційне паливо, зокрема для російських бойових літаків.

Інвестбанк “Сінара” заявив, що через цей інцидент може постраждати чверть доходів “Новатека”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.