Окупанти знову замінували ЗАЕС – Гроссі

Російські загарбники знову замінували окуповану ними ЗАЕС. Про це у своїй заяві повідомив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

“Міни по периметру ЗАЕС, у буферній зоні між внутрішньою та зовнішньою огорожею об’єкта, які раніше були виявлені командою МАГАТЕ та вилучені в листопаді 2023 року, тепер знову на місці.

Це закрита зона, недоступна для робочого персоналу станції.

Генеральний директор Гроссі повторив, що наявність мін суперечить стандартам безпеки МАГАТЕ”, написав він.

Він також додав, що цього тижня ЗАЕС на кілька годин лишилася без резервного електропостачання реакторних блоків. Це підкреслює постійні ризики для ядерної безпеки на станції.

Окрім того, фахівці МАГАТЕ обговорили з працівниками ЗАЕС діяльність та план технічного обслуговування на 2024 рік. Від цього залежить безпека станції.


“Команда МАГАТЕ не отримала копію плану технічного обслуговування для детального ознайомлення. Однак на основі обговорень та інформації, наданої команді, МАГАТЕ дійшло висновку, що ЗАЕС не буде реалізовувати комплексний план технічного обслуговування протягом 2024 року”.

Експерти продовжили обходи на майданчику, вони ознайомилися ознайомитися з рівнем укомплектованості персоналу на блокових щитах. Але поставити питання про їхню кваліфікацію і досвід міжнародним фахівцям не вдалося.

Окрім того, окупанти не надали вченим доступу до значної частини об’єктів на станції. Йдеться про реакторні й турбінні зали, деякі дахи реакторів.

Як зазначає Гроссі, такий доступ потрібний для моніторингу ядерної та фізичної ядерної безпеки, а також дотримання п’яти конкретних принципів захисту станції.

Нагадаємо, влітку “Військовий кур’єр” показував супутникові знімки замінованої росіянами ЗАЕС.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.