ВМС Індонезії придбають протикорабельні ракети для озброєння бойових тримаранів

Стелс-ракети на швидкісних тримаранах – з ними входить Індонезія у двадцять перше сторіччя. Приблизно так може виглядати асиметрична відповідь на загрозу з боку застарілих кораблів чорноморського флоту РФ.

ВМС Індонезії нещодавно ввели в експлуатацію свій перший швидкісний ракетний катер класу Klewang KRI Golok (688), який був побудований і спущений на воду PT. Lundin Industry Invest в Баньювангі, Східна Ява. Global Business Press повідомляє, що ВМС Індонезії розглядають можливість придбання протикорабельних ракет Naval Strike Missile(NSM) від норвезької Kongsberg Defense & Aerospace, щоб озброїти свої нинішні та майбутні кораблі.

На зустрічі з Kongsberg у Джакарті в середу крім посадових осіб ВМС, були присутні представники двох індонезійських компаній, PT. Lundin Industries Invest і PT. Datareka Integrasia. На зустрічі також стало відомо, що міністерство оборони Індонезії планує побудувати 120 швидкісних ракетних катерів для ВМС Індонезії.

ВМС Індонезії проведуть випробування NSM, використовуючи свій бойовий тримаран KRI Golok (688) в Північному морі Натуна або індонезійській частині Південно-Китайського моря. Військово-морські сили Індонезії забезпечать засоби безпеки та стрільбу по цілях у контексті навчання, а норвезький Kongsberg надасть для випробувань ракети та пускові системи.

KRI Golok (688)

Було зазначено, що велика кількість швидкісних ракетних катерів класу Klewang буде нести від чотирьох і до восьми протикорабельних ракет у закритих пускових установках. За словами виробника, судно також може бути озброєне ракетами C-705, Penguin або Exocet, а також морськими гарматами калібру до 57 мм, не впливаючи на стійкість судна.

Naval Strike Missile(NSM)

Naval Strike Missile(NSM) — протикорабельна ракета, розроблена норвезькою компанією Kongsberg Defense & Aerospace (KDA). Англійська маркетингова назва Naval Strike Missile була прийнята пізніше. Найсучасніший дизайн і використання композитних матеріалів мають надати ракеті властивості стелс. Ракета буде важити понад 400 кг і матиме дальність дії понад 185 км. NSM розроблено для прибережних вод («бура вода»), а також для сценаріїв відкритого моря («зелена та блакитна вода»). NSM може літати над і навколо суші, просуватися в маршовому режимі та здійснювати випадкові маневри на кінцевій фазі, що ускладнює її перехоплення.