В Україну з полону повернулося 207 захисників (Фото)

Сьогодні в Україну з російського полону повернулося 207 захисників. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

“Наші – вдома. 207 хлопців. Повертаємо попри все. Пам’ятаємо про кожного й кожну в полоні. Воїни та цивільні. Маємо повернути всіх. Зараз – чергова класна робота команди України. Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко – молодці!” – з’явилось повідомлення на телеграм-каналі президента Володимира Зеленського.

Серед звільнених військовополонених воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та Нацполіції.

Додому повернулось багато оборонців Маріуполя, військових, що були на “Азовсталі”, острові Зміїний, Донецькому, Запорізькому, Харківському, Харківському, Луганському та Сумському напрямках.

З ворожого полону вдалося врятувати молодшого сержанта Захара. Він потрапив до рук російських терористів разом зі своєю дружиною Тетяною після евакуації з “Азовсталі” у травні 2022 року. Менш, ніж за півроку жінку вдалося обміняти й повернути в Україну. Тетяна оселилася разом з двома доньками у Дніпрі.

14 січня росіяни вдарили ракетою у багатоповерхівку, де мешкала родина. Захисниця загинула під завалами разом з молодшою донечкою та матір’ю чоловіка. Старша 19-річна донька Руслана сьогодні чекає на повернення тата.

Повертаються додому медики, які в надлюдських умовах рятували побратимів і цивільних на Маріупольському металургійному комбінаті та “Азовсталі”. Повернувся на рідну землю старший лейтенант, який боронить Україну з 2014 року, пройшов Дебальцево і двічі удостоєний ордена “За мужність”.

Визволені з неволі двоє рідних братів, солдатів ЗСУ Анатолій та Павло. Врятований також ще один оборонець острова Зміїний

Щонайменше 36 звільнених з полону мають поранення або серйозні хвороби.

Найстаршому із тих, хто сьогодні повернувся в Україну виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21.

Це був 50-й обмін полоненими.

Взамін на українських військових, до росії відправили 195 ворожих вояків. Про це повідомило російське міноборони.

Нагадаємо, на початку січня до України з російського полону повернули 230 українських воїнів та цивільних. Це найбільша кількість, яку вдалося звільнити з неволі. Загалом, представникам України за два минулі роки вдалося повернути 2828 полонених.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.