Запустили першу в світі базу даних іноземних компонентів, які виявлені в російській зброї

Національне агентство з питань запобігання корупції запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у ворожій зброї. База діятиме на порталі “Війна і санкції”.

У переліку компонентів вже є понад 2 тис. позицій. Їх використовують росія та Іран у ракетах, безпілотниках, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки. Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Простежувати шлях компонентів від виробника до окупантів зможуть тисячі журналістів, розслідувачів, митників, банкірів та консультантів. Цим зможуть займатися багато, тих, хто прагне нашкодити агресорам.

“Тепер, коли ці дані стали публічними, кожен може зробити свій внесок у глобальну світову безпеку”, – вважають у НАЗК.

У базі є інформація про вид зброї, виробника й технічні характеристики.

Нагадаємо, у безпілотниках-камікадзе “Шахед”, якими росіяни протягом останнього часу атакували українські міста, виявили 52 компоненти від компаній з Європи, США та Японії. Про це йдеться в документі під назвою “Шквал смертей”, який Київ розіслав урядам G7.

У звіті на 47 сторінках описані докази використання у “Шахедах” західних технологій. За попередні три місяці було здійснено понад 600 рейдів на місця, які були уражені “Шахедами”. Повсюди були виявлені компоненти від західних компаній. 

Також, з’явилися докази активізації поставок корейської зброї до росії. Про це свідчать супутникові знімки залізничної станції в північнокорейському місті Туманган, що на кордоні з росією.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.