Український HIMARS уразив дві ворожі РСЗВ “Град” (Відео)

Український HIMARS уразив дві ворожі 122-мм реактивні системи залпового вогню “Град”, які стояли неподалік від лінії фронту.

“Обидві цілі уражені, але не знищені. Імовірно установки були без БК. Але вони точно не поїдуть самі, і навряд чи знов будуть працювати по нашим хлопцям”, – підписали відео зі знищенням РСЗВ аеророзвідники підрозділу Shadow, які коригували вогонь.

“З приводу пошкоджень. З висоти кілька сот метрів важко оцінити наслідки осколкового ураження у бічну проекцію. Уявіть, що на місці “Граду” була ваша автівка”, – додали оператори дрона у своїй публікації.

За даними дослідницького проекту Oryx, українські військові вже уразили 180 російських РСЗВ BM-2 “Град”. Також ЗСУ вдалося знищити або пошкодити дев’ять 9П138 “Град-1” і ще чотири одиниці цієї системи залпового вогню у найновішій модифікації – 2Б26.

Ця РСЗВ була розроблена в СРСР і випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 із встановленою пусковою установкою 2Б5. БМ-21 “Град” – продовження історії установки залпового вогню “Катюша”, яку використовували під час Другої світової війни.

Залп РСЗВ становить 40 реактивних снарядів. Максимальна дальність атаки – 42 км.

Нещодавно “Військовий кур’єр” публікував відео, яке зняте на Сватівському напрямку на Луганщині. На тих кадрах український HIMARS ракетами GMLRS знищив дві РСЗВ “Град”. Коригував вогонь підрозділ “Аеронавти”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.