Українські морські безпілотники обладнали реактивними вогнеметами (Фото, відео)

Українські морські безпілотники Sea Baby почали обладнувати реактивними вогнеметами РПВ-16.

З’явилося відео, на якому видно, як безпілотник відкрив вогонь із такої зброї по ворожих цілях. Ймовірно, по російських катерах, які отримали завдання знищити морські дрони десь біля берегів тимчасово окупованого Криму.

РПВ-16 – динамореактивний гранатомет з термобаричним боєприпасом. Це розробка українського Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів. Зброя була представлена на полігоні в Чернігівській області в липні 2017 року.

Через рік було налагоджене серійне виробництво реактивних вогнеметів РПВ-16. У жовтні 2018-го перші вогнемети були передані на озброєння українському війську.

Боєприпас складається з термобаричної частини ТБЧ РПВ-16 і порохового реактивного двигуна, який кріпиться у хвостовій частині. Він розганяє боєприпас та відділяється під час польоту. Бойова частина має масу 4 кг, вона споряджена термобаричною сумішшю об’ємного вибуху, здатну знищувати живу силу й легкоброньовану техніку противника.

Влучивши у ціль, заряд бойової частини підривається і розпорошується, утворюючи хмару аерозолю діаметром 7-8 м, що за рахунок турбулентності змішується з повітрям. За 0,2 секунди аерозоль вибухає, формуючи вогняну хмару об’ємом 120 кубометрів. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, що вражає супротивника на відстані понад 25 м.

РПВ-16 бачили на кадрах, які зняли нещодавно телевізійники для сюжету про морські дрони.

Нагадаємо, на минулому тижні Служба безпеки України продемонструвала морський безпілотник “Козак Мамай”. Його використовують для атак по російських цілях у Чорному морі. У серпні ним уразили великий десантний корабель “Оленегорский горняк” і військовий танкер SIG у Новоросійську в Краснодарському краї рф.

“Козак Мамай” зроблений фахівцями СБУ із куленепробивного матеріалу. Він є найшвидшим об’єктом у Чорному морі і може розганятися до 110 км/год.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.