В Польщі почали виробляти HIMARS

Американський військово-промисловий концерн Lockheed Martin відкрив завод в місті Мелець у Підкарпатському воєводстві на південному сході Польщі. Підприємство компанії стало другим у світі за виробничими потужностями, зокрема, на ньому будуть виготовляти реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Про це повідомив польському виданню PAP віце-президент концерну в Європі Джонатан Гойл.

Він також зазначив, що війна в Україні актуалізувала необхідність інвестицій у зброю, виробництво якої не було пріоритетом для НАТО протягом останніх 20 років.

“Системи HIMARS довели свою ефективність на українському фронті”, – підкреслив Гойл.

Його компанія прагне подальшого розвитку своєї діяльності в Польщі і перебуває в переговорах з польським Міністерством оборони щодо можливої співпраці на різних рівнях. Подробиці угод не розкриваються.

High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) – високомобільний артилерійський ракетний комплекс на колісному шасі, який Збройним силам України надали США. Машина призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів.

Їх основне озброєння – шість 227-мм реактивних снарядів. Підготовка до стрільби займає 1 хвилину завдяки тому, що боєприпаси завантажуються в пускову установку одразу зарядженими у спеціальних пеналах. Цими 227-мм снарядами HIMARS може ефективно уражати цілі на відстані 32-70 км.

Нагадаємо, нещодавно український M142 HIMARS обстрілював позиції окупантів прямо з траси неподалік від фронту. Щоб було зручніше виконувати бойове завдання, реактивну систему залпового вогню артилеристи поставили поперек дороги на Сході України. Роботу РСЗВ зняли на відео інші військові, які чекали поки система відпрацює і звільнить проїзд. Ці кадри опублікували у мережі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.