Туреччина організовує переговори щодо завершення війни в Україні без участі Росії

Туреччина оголосила про проведення великої міжнародної зустрічі щодо завершення війни в Україні. Про це пише видання Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Очікується, що на зустрічі в Туреччині представники органів національної безпеки різних країн обговорять шляхи досягнення миру в Україні. Також у організаторів є намір переконати Індію та країни Латинської Америки стати на бік Києва.

Запрошувати Росію на цю зустріч турецька влада не планує. При цьому, у Анкарі хотіли б бачити серед учасників представників Китаю. Ставлення Пекіна до цих переговорів поки невідоме.

Потенційні учасники зустрічі провели консультації і погодились обговорити мирний саміт, який Україна хоче провести до кінця року, та формулу миру українського президента Володимира Зеленського. Вона, зокрема, передбачає повне виведення російських військ із території України, відновлення територіальної цілісності країни та звільнення полонених.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що з Туреччини до України надійшло 600 великокаліберних кулеметів Canik M2. Їх можуть використовувати як окрему зброю, так і з бронетехнікою.

Контракти з виробником Canik було підписано у березні. Передбачають продаж більшої партії ніж 600 кулеметів, тому їх очікують у майбутньому. Поставлену зброю використовують українські військові та підрозділи розвідки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.