Сили оборони отримають французькі пороми EFA (Відео)

Французька оборонна компанія CEFA продемонструвала в дії пороми EFA, які виробляють для Сил оборони України. Техніку для переправ та для розмінування перевірив Спеціальний посланник Франції з питань допомоги та відбудови П’єр Гайльбронн. Про це він написав на своїй сторінці в мережі Х.

“Захопливий візит до ельзаської компанії CEFA, яка виробляє роботів для розмінування та переправних машин. Я перевірив їх неймовірну ефективність. Наприклад, їх розгортання за 5 хвилин для складних операцій. Виграно контракт на постачання 16 машин для України”, – написав Гайльбронн.

Французька компанія має доставити Україні 8 поромів EFA.


Пором EFA – це комплекс, що може використовуватися також як понтонний міст у складі кількох таких систем. Це повнопривідна чотириколісна амфібія. За одну годину паром може здійснити 10-12 переходів через річку шириною 100 метрів.


Компанія CEFA передасть Україні не лише пороми EFA, а й 8 інженерних безпілотних машин SDZ. Техніка має дистанційне керування і спеціально розроблена для механічного очищення замінованих ділянок та швидкого створення безпечних смуг.

Нагадаємо, до березня ЄС зможе надати Україні 600 тисяч снарядів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.