США хочуть, щоб Україна вийшла на кордони 1991-го року – The Times

Влада Сполучених Штатів суттєво змінила свій план підтримки України. Якщо раніше Білий Дім притримувався стратегії: «не дамо програти Україні», то останнім часом серед американських чиновників перемогла лінія: «Будемо домагатися цілковитої поразки росії в Україні». Про це британському виданню The Times повідомили джерела в адміністрації президента Джо Байдена.

Відтак, кінцева мета Білого Дому у російсько-українській війні наразі: повернення Україною всіх окупованих територій, включно з Донбасом і Кримом. Тобто, американська влада домагатиметься виходу України на свої міжнародно визнані кордони, оголошені під час здобуття нею незалежності у 1991-му році.

За словами джерел The Times, на посилення позиції адміністрації Байдена вплинула чергова серія ядерних погроз Путіна та видача ордеру на його арешт Міжнародним кримінальним судом. Тобто, якщо раніше частина чиновників Білого Дому виступала за переговори з кремлівським диктатором, то після рішення МУС їх вести стало просто ні з ким.

Крім того, у адміністрації Байдена вважають, що примирення з окупацією частини України може подати поганий приклад для Китаю. Там переконані: якщо росія не зазнає нищівної поразки у війні в Україні, це спонукає Китай вдертися до Тайваню.