Росія використовує катастрофу Іл-76 для антиукраїнської пропаганди на Заході – ISW

Росіяни намагаються використати падіння літака Іл-76 під Бєлгородом для пропаганди та психологічних операцій. З їх допомогою розраховують розпалювати невдоволення в Україні та сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва.

Про це зазначили аналітики у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Американські дослідники не можуть достеменно оцінити обставин катастрофи Іл-76. При цьому зазначають, що звинувачення росії в тому, що нібито Україна збила літак Іл-76 з українськими військовополоненими на борту, частково спрямовані на те, щоб посіяти невдоволення в Україні та посилити недовіру до українського уряду. Це узгоджується з низкою інших російських інформаційних зусиль, спрямованих на послаблення позицій влади та військових всередині країни.

В ISW наголосили, що обмін військовополоненими є чутливим питанням як для росії, так і для України. Тому згадки про них передбачувано викликають емоційну реакцію.

“Російські офіційні особи зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна збила Іл-76 американськими або німецькими ракетними системами. Цим Москва, ймовірно, намагається відрадити західних партнерів України від надання критично важливих систем протиповітряної оборони, необхідних для подальшої оборони України”, – вважають аналітики ISW.

Нагадаємо, вчора близько 11:00 російські канали вибухнули новиною, що військовий літак Іл-76 розбився у Бєлгородській області. У мережі з’явилося відео інциденту.

Генштаб Збройних сил України прокоментував катастрофу розлогою заявою. У ній зокрема сказано: “ЗСУ вживають усіх заходів для захисту України та українців. Неспроможність противника досягти будь-яких результатів на полі бою, продовжує його стратегію терору, зокрема і на Харківському напрямку. Застосування ракетного ураження з метою знищення Харкова та вбивства цивільних ми бачимо і в інших містах України”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.