Прокуратура передала українським військовим 450 млн грн арештованих російських активів

Київська міська прокуратура передала Головному управлінню розвідки Міністерства оборони та Національній гвардії України 450 млн грн. арештованих російських активів.

Гроші належали компаніям, що виготовляли напівфабрикати. Вони працювали у Києві та інших регіонах України. Кінцевим бенефіціарним власником був резидент рф. Тому у діяльності фірм існував значний ризик заподіяння шкоди державній безпеці України.

Під час слідства, за клопотанням прокуратури банківські рахунки вказаних товариств арештовано. Розміщені на них кошти передали ГУР та Нацгвардії для забезпечення обороноздатності України.

З початку повномасштабної війни органами Київської міської прокуратури для ГУР і Нацгвардії загалом передано понад 1,5 млрд грн арештованих коштів.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що країни ЄС готуються передати прибуток від заморожених російських активів Україні, щоб допомогти Києву захиститись від російської агресії. У європейській фінансовій палаті Euroclear знаходяться майже 197 млрд євро, які належать росії. З них 180 млрд – активи російського Центробанку. Лише у першому кварталі цього року вони принесли прибуток у розмірі 734 млн. євро від реінвестування.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.