Показали російський гелікоптер Ка-52, який був уражений ракетою ATACMS (Фото)

Фото знищеного російського ударного гелікоптера Ка-52 із серійним номером RF-13442 з’явились у мережі. Ймовірно, вертоліт був уражений на аеродромі Бердянська або Луганська під час обстрілів цих летовищ ракетами ATACMS.

Фото опублікував OSINT-дослідник Necro Mancer. Залишки вертольоту відправили у приватний музей в рф, зазначив він.

Ка-52 – найсучасніший російський гелікоптер, його представили у 2021 році. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, піхоту і повітряні цілі на полі бою. Це єдиний у світі серійний вертоліт з системою катапультування.

На відміну від попередніх моделей гелікоптерів такого типу, модифікація отримала модернізовану електро-оптичну станцію розвідки та наведення ГОЕС-451М, бортовий комплекс зв’язку БКС-50М. Машину обладнали системою управління озброєнням СУО-806ПМ з можливістю застосування нових типів озброєнь, зокрема, керованої ракети.

Ка-52 має рухому установку з гарматою 2А42 калібру 30 мм і боєкомплектом 460 снарядів, протитанковий ракетний комплекс “Вихрь” із лазерною променевою системою наведення, блоки калібру 80 мм. Гелікоптер може додатково брати на борт керовані ракети класу “повітря-повітря” ближнього бою Р-73 та “Игла-В”, а також некеровані ракети “повітря — земля”.

Нагадаємо, в середині жовтня Сили оборони України завдали ударів по району базування російських гелікоптерів та аеродрому біля тимчасово окупованого Бердянська. Ураження зафіксовано також біля Луганська.

OSINT-аналітики проаналізували супутникові знімки аеродрому в Бердянську. Ймовірно, 9 вертольотів окупаційних військ не підлягають відновленню. Ще 4 – пошкоджено. Оглядачам вдалося ідентифікувати кількість і тип знищеної або пошкодженої російської армійської авіації. Внаслідок удару ракетами ATACMS по аеродрому в Бердянську окупанти втратили 9 вертольотів. Знищено 4 гелікоптери Мі-8 і 5 Ка-52.

Після атак по летовищах у Луганську і Бердянську, росіяни перекинули свої гелікоптери до Таганрогу. Відповідні супутникові знімки опублікував військовий оглядач Brady Africk. “21 російський вертоліт знаходився на авіабазі в Таганрозі, коли було зроблено останнє супутникове зображення”, – йдеться у повідомленні аналітика.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.