Виробник німецько-шведських ракет TAURUS натякнув, що незабаром може відновити роботу

Компанія MBDA Deutschland GmbH повідомила про можливість відновлення виробництва крилатих ракет TAURUS незабаром. Про це компанія написала у соцмережі Х.

Також у повідомленні зазначили про можливість інтегрувати у ракети нові технічні досягнення. Це зробить зброю конкурентноспроможною протягом довгих років.

TAURUS (Target Adaptive Unitary & Dispenser Robotic Ubiquity System) – сімейство німецько-шведських авіаційних крилатих ракет класу “повітря-земля” великої дальності. Вони призначені для високоточних ударів по важливих цілях.

Розробляти їх почали 1994-го на базі авіаційної касети DWS39 німецька компанія Daimler-Benz Aerospace AG та шведська Bofors. Через чотири роки Федеральне міністерство оборони оголосило про фінансування розробки та будівництва 28 прототипів. Передбачалася розробка версії з суббоєприпасами (Taurus 350A) та з бойовою частиною проникнення (Taurus 350P).

Компанію Taurus Systems GmbH заснували LFK-Lenkflugkörpersysteme GmbH (з травня 2012 року – MBDA Deutschland GmbH ) і Saab Bofors Dynamics AB спеціально для виробництва Taurus KEPD-350 та її модифікацій. Виробництво базувалося в Шробенхаузені.

У 2002 році Федеральне відомство оборонних технологій і закупівель надало Taurus Systems GmbH замовлення на підготовку ракет до серійного виробництва. Перевірка для ВПС Німеччини була проведена Wehrtechnologische Büro 61 (WTD 61) і в березні 2004-го на випробувальному полігоні Overberg у Південній Африці.

TAURUS були представлені на Паризькому авіасалоні у 2005 році. Тоді ж Бундесвер замовив 600 ракет на загальну суму 570 мільйонів євро.

Це модульна крилата ракета, яка може доставлятися з різними корисними навантаженнями. Фюзеляж довжиною приблизно 5 метрів виготовлений з литого алюмінію і має прямокутну структуру. Зверху є два розкладних крила, а ззаду є X-tail для керування.

В передній зоні розташована навігаційна система, яка забезпечує автономний політ на низьких висотах через територію противника. За даними Бундесверу, Taurus має чотири незалежні системи навігації.

Нагадаємо, представники України вже тривалий час домовляються з Берліном про передачу ракет. Уряд Німеччини схвалив постачання ракет TAURUS Україні, але цей крок призупинив канцлер Олаф Шольц. Причина затримки – побоювання, що на допомогу в обслуговуванні зброї німецькому персоналу доведеться їхати до України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.