На Херсонщині виявили велику вертолітну стоянку окупантів (Фото)

Російські військові створили вертолітну стоянку на території курорту “Волна” в селі Стрілкове, що на Арабатській стрілці – на межі тимчасово окупованої частини Херсонщини і Криму.

Авіабазу виявили аналітики групи Tatarigami_UA, які опублікували супутникові знімки.

На світлинах, які зроблені у травні, видно 20 вертолітних майданчиків. Вони огороджені парканом. Деякі з них зайняті російськими гелікоптерами, такими як Мі-24, Мі-8, Ка-52 і, ймовірно, Мі-28.

Щоб подивитися чи були майданчики раніше, дослідники знайшли знімки за 2021 рік. На них стоянок вертольотів не видно.

Аналіз супутникових зображень показує, що будівництво розпочалося приблизно у жовтні минулого року. Тобто під час херсонської наступальної операції ЗСУ. Ймовірно, в Стрілкове перенесли техніку з Чаплинки, що теж у Херсонській області.

Це місце обрали через віддаленість від фронту і через наявність житла для льотчиків.

Як обживали нову авіабазу в Стрілковому можна побачити на світлинах, об’єднаних у ролику.

Нагадаємо, на днях український HIMARS реактивним 227-мм снарядом GMLRS ударив по ворожому транспортному вертольоту Мі-8, який приземлився поблизу міста Лиман на Донеччині. Російський гелікоптер помітили оператори безпілотника, які проводили розвідку того району. Координати передали артилеристам і взялися коригувати вогонь.

Раніше, OSINT-аналітики проаналізували нові супутникові знімки аеродрому в Бердянську. Ймовірно, 9 вертольотів окупаційних військ не підлягають відновленню. Ще 4 – пошкоджено. Оглядачам вдалося ідентифікувати кількість і тип знищеної або пошкодженої російської армійської авіації.

Також, відомо, що внаслідок ракетного удару по штабу окупаційних військ “Днепр” в селі Стрілкове загинули три російські старші офіцери. Це два заступники начальника центру управління “Днепр” полковник Вадим Добряков та полковник Олександр Галкін, і начальника відділу планування вогневого ураження, полковник Олексій Коблов.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.