Міноборони заборгувало виплат військовим майже на мільярд (документ)

У редакцію Військового кур’єра потрапив офіційний документ, який датовано 25-м травня 2021 року. Це доповідь Начальнику Генштабу, в якій посадова особа характеризує ситуацію з виплатами додаткових видів грошового забезпечення як критичну.

“Доповідаю, що в Збройних силах України має місце критична ситуація з виплати додаткових видів грошового забезпечення … що спричиняє напруження в військових колективах та сім’ях військовослужбовців.

Згідно з цією доповіддю заборгованість складала на 1 січня 350,8 млн грн., а на 15 травня вже 950 млн грн, тобто виросла майже утричі!

Генштаб та Командування ЗСУ відповідно до цього документу намагається розв’язувати проблему, але розпорядником коштів є Міноборони…

Що ж робить Міністерство оборони? – Воно “вживає міри щодо збалансованого наближення бюджетних асигнувань” і виділяє на погашення заборгованості всього 322 млн грн. з потрібних 940. Саме так зазначено в у листі вих. номер 220/3341 від 20.05.2021. – на це є посилання в доповіді.

На фоні нещодавніх скандальних публікацій про те, як МО намагається погодити через профільний комітет Верховної ради закупівлю люксових лімузинів та совкових краваток і сорочок для параду на суму що, мабуть, перевищує сто мільйонів гривень, такий атракціон великої щирості виглядає просто цинічно.

“Кур’єр” вже спрямував декілька запитів щодо виплат військовослужбовцям на адресу МО – жодної відповіді не одержано. Але якщо вірити довідкам, які за наявною інформацією лягають на стіл міністру, його посіпакам про нас відомо…

Цікаво, а що ж про цю ситуацію думає наш Верховний? Чи він не в курсі, що “той хто не хоче годувати свою армію – буде годувати ворожу”. На відповідь не сподіваємось…

Колаж depo.ua