Міністерству оборони продали неякісні боєприпаси на мільйони гривень (Фото)

Тисячі неякісних мін та мільйони зіпсованих патронів закупило Міністерство оборони для потреб ЗСУ. Слідчі СБУ виявили зрив кількох оборонних контрактів підрядниками Міністерства оборони України. Один з них – на постачання ЗСУ артилерійських мін на загальну суму майже 270 млн грн.

За даними досудового розслідування, до схеми причетні керівники трьох приватних компаній, які отримали замовлення від Міністерства оборони на виробництво мін «МП-60».

Підприємці взяли на себе зобов’язання надати боєприпаси до лютого 2022 року. Але вчасно так цього і не зробили. До сьогодні компанії поставили лише частину замовлених мін. До того ж, поставлені міни, через використання неякісного пороху при їхньому виготовленні, виявилися бракованими. Міни повернули виробникам, втім, вони досі так і не замінили зіпсовані боєприпаси на якісні.

Через це, двом керівникам фірм-постачальників повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах).

«Військовому кур’єру» стало відомо також про інший випадок закупівлі Міноборони неякісних боєприпасів. Це випливає з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень.

Йдеться про держзамовлення на набої калібру 5,45 мм, 7,62 мм, 12,7 мм, і 30 мм. Фігурантом виявилася українська корпорація «Таско».

У 2009 році ця фірма отримала замовлення від Мніоборони України на утилізацію близько 25 мільйонів патронів зразка 1943 року. Втім, як виявилося згодом, компанія не виконала угоду в повному обсязі і не знищила значну частину патронів, відправлених Міністерством оборони на утилізацію.

З початком широкомасштабного вторгнення рф, гостро зросла потреба у набоях. Відтак, Міноборони вирішило викупити неутилізовані патрони у “Таско” і уклало відповідну угоду з компанією.

Міністерство погодилося викупити назад 5 мільйонів звичайних патронів калібру 7,62 мм, 2 мільйони бронебійних патронів калібру 7,62 мм, понад мільйон трасуючих патронів 7,62 мм, 500 тисяч патронів 5,45мм та близько 20 тисяч патронів 30 мм, тощо.

Всього за даними слідства СБУ, корпорація “Таско” продала оборонному відомству його ж патрони зразка 43-го року на суму понад 5 млн грн.

Втім, як з’ясувалося згодом, порох у закуплених патронах був вже давно простроченим, що і зробило їх непридатними до використання. Як і в історії з мінами, Міністерство оборони знову витратило чималі кошти на закупівлю неякісних боєприпасів.

Фігурантів кримінального провадження щодо поставки неякісних артилерійських мін Міноборони СБУ наразі не розголошує, проводячи досудове розслідування.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.