Кувейт може передати Україні 100 танків М-84 (Фото)

Кувейт через Хорватію може передати Україні 100 танків М-84. Танки у найближчій перспективі мають прибути до цехів хорватського збройового концерну Duro Dakovic. Там вони пройдуть там капітальний ремонт перед переміщенням до України. Про це повідомляє хорватське військове медіа tvfront із посиланням на власні джерела.

Оглядачі зауважили, що варіант такої передачі розглядався вже доволі давно. Питання знову порушили, коли помер 86-річний емір Кувейту шейх Наваф аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах, який не хотів втручатися в російсько-українську війну. Армія країни не має потреби у використанні цих танків, оскільки має 218 одиниць американських M1A2 Abrams.

Танк М-84АВ – це югославська ліцензійна версія радянського танку Т-72М. Кувейт отримав від Югославії 149 таких машин. Під час “Бурі у пустелі” їх взагалі не використовували, аби американські військові не сплутали їх з іракськими Т-72. Загалом Кувейт міг би надати Україні від 75 до 100 машин.

До слова, днями 6 танків M-84 в пісочному окрасі помітили під час транспортування неподалік словенського міста Любляна.


Окрім того, видання tvfront припускає, що до України можуть потрапити й хорватські М-84. У Хорватії їх можуть замінити швейцарськими танками Pz. 87 (швейцарська версія танку Leopard 2). Деякі інші країни колишньої Югославії також мають танки М-84 – окрім 75 машин у самій Хорватії, 14 танків було у Словенії, також невстановлена кількість танків може бути у Північної Македонії, Боснії та Герцеговині.

Портал зазначає, що попри розпад Югославії доволі давно, зв’язки між підприємствами залишилися, як і запаси запчастин для цих танків.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що Німецька оборонна компанія Rheinmetall побудує новий завод з виробництва боєприпасів, щоб безперебійно постачати снаряди в Україну.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.