Канада може передати Україні авіаційні ракети CRV7, які мали утилізовуватись

Канада розглядає можливість передачі Україні ракет класу “повітря-земля” CRV7, які уряд планував утилізувати, повідомляє CBC.

На балансі канадських збройних сил перебуває 83 303 ракет CRV7, які були розроблені у 1980-х роках і зняті з озброєння на початку 2000-х. Три роки тому було ухвалене рішення про їх утилізацію, яка поки не була здійснена.

“Замість того, щоб змусити канадців платити мільйони доларів за виведення з експлуатації цієї зброї зброю слід віддати її Україні, яка може використовувати її для захисту суверенітету”, – заявив лідер опозиційної Консервативної партії Канади П’єр Пуальєврвін.

Проте, офіційна Оттава поки не поспішає надсилати ракети Україні, а спершу планує перевірити потреби української армії та ефективність цих ракет, адже не усі з наявних боєприпасів оснащені боєголовками.

CRV7 розроблена під час холодної війни, ракета вважалася однією з найпотужніших ударних ракет класу “повітря-земля” свого часу і перебувала на озброєнні союзників під час війни в Афганістані.

Ракети можуть запускатися як з бойових літаків, так і з бойових вертольотів. Вони оснащуються різними видами боєголовок, одна з яких, вагою 7,3 кілограма, здатна пробивати броньовані або сильно укріплені цілі.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Канада досі не передала Україні систему ППО NASAMS, яку обіцяла більше року тому.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.