In this photo provided Friday, Jan. 25, 2019, by the Iranian Army, soldiers take position in an infantry drill in the central Isfahan province, Iran. (Iranian Army via AP)

Іран відмовився від плану вторгнення в Ірак

Посол Ірану в Іраку заявив, що його країна ніколи не мала намірів вдертися в Іракський Курдистан.

Іранський дипломат Мохаммед Казем аль Садек підкреслив, що всі розмови довкола цієї теми є суцільною брехнею. Коментуючи це питання в інтерв’ю іракським ЗМІ, посол визнав, що через Іракський Курдистан здійснюються терористичні заходи проти Ірану. Тому, на думку дипломата, Тегеран має право застосовувати силу проти “бойовиків” і знищувати їхні позиції.

Іракський Курдистан

Варто зауважити, що в листопаді 2022 року Іран досить серйозно розглядав можливість вторгнення в Іракський Курдистан. Для цього проводилася концентрація військ та техніки на кордоні з Іраком та завдавалися ракетні удари.

Однак ціла низка подій, таких як зустріч у березні секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану контр-адмірала Алі Шамхані з прем’єром Іраку Мохаммедом Шіа аль Судані змінила ситуацію. Інтерв’ю посла Ірану в Іраку лише підкреслює новий стан справ у регіоні, про що зазначається у матеріалі ізраїльського видання The Jerusalem Post.

Нагадаємо, що 31 березня Ізраїль ракетним ударом ліквідував значного іранського командира.