Артсистеми CAESAR можуть модернізувати за допомогою штучного інтелекту

Німецький стартап Helsing AI, який спеціалізується на штучному інтелекті у сфері оборони, буде відповідати за підвищення точності артсистеми CAESAR. Про це стало відомо після оголошення про виробництво 78 артилерійських систем CAESAR, для України. Пише редакція Army Recognition, посилаючись на заяву міністра збройних сил Франції Себастьєн Лекорню.

Наразі Helsing тісно співпрацює з урядами Європи. Компанія надає засоби електронної боротьби з підтримкою штучного інтелекту для винищувачів Eurofighter і програми Future Combat Air System (FCAS).

Використовуючи свій досвід використання ШІ, компанія могла б сприяти і підвищенню точності артсистем CAESAR. Їхня платформа штучного інтелекту може забезпечити кращий аналіз даних націлювання та умов навколишнього середовища, збільшуючи ефективність вогню.

“Завдяки інтеграції ШІ в такі системи, як CAESAR, можна значно підвищити здатність цих систем виконувати точну та ефективну стрільбу. Втім конкретні подробиці участі Helsing в модернізації CAESAR в досліджених джерелах не розголошують”, – йдеться в повідомленні.


Визначною особливістю CAESAR є його 155-мм гармата, яка має чудову дальність стрільби, здатна запускати снаряди на відстань від 4,5 до 40 кілометрів. Гарматна система містить гідравлічний механізм підйому та ручне керування на випадок збою гідравлічної системи.

Конструкція артилерійської установки дозволяє адаптувати шасі різних вантажівок відповідно до конкретних потреб, що ще більше підвищує експлуатаційну універсальність САУ CAESAR.

Ймовірніше, що артсистеми CAESAR, оснащені штучним інтелектом випробують в Україні. Йдеться про 78 САУ, які планують виготовити для Сил оборони.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.